WIELKOPOLSKI PUCHAR POLSKI DLA SZCZYPIORNIAKA GORZYCE WIELKIE

Piłkarze ręczni Szczypiorniak Gorzyce Wielkie sprawili sporą sensację, pokonując we własnej hali Arged KPR Ostrovię  33:31 w finale Wielkopolskiego Pucharu Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn.

Przez zdecydowaną większość spotkania zawodnicy Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie kontrolowali spotkanie, utrzymując bezpieczną przewagę. Kilkakrotnie prowadzili nawet pięcioma bramkami, a pierwszą połowę spotkania zakończyli wynikiem 16:13.

Dopiero w drugiej połowie meczu goście z Ostrowa doprowadzili do wyrównania. Od tej pory mecz toczył się,,bramka za bramkę”. Gospodarze wytrzymali spotkanie kondycyjnie. W dramatycznej końcówce doskonale bronił bramkarz Szczypiorniaka, Michał Marciniak i zespół z Gorzyc Wielkich nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa, pokonując ostatecznie zespół z Ostrowa 33:31.

Pokonanie wyżej notowanego zespołu Ostrovii to duży sukces zawodników z Gorzyc Wielkich, którym dużego sukcesu gratulował wręczając puchar Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk i zastępca wójta Antoni Hadryś.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 33:31 (16:13)

Szczypiorniak: Cieślak, Dolata, Marciniak – Piosik 3, Jaruzel 2, Grygiel, Biegański 3, Jedwabny 6, Przyszlak 7, K.Dutkiewicz 4, P.Dutkiewicz 8, Brychcy, Błaszczyk.

Arged KPR: Zimny, Balcerek, Foluszny – Bestian 5, Krzywda 4, Pawelec 4, Marciniak 11, Wojciechowski 1, Smoliński 4, Wołowicz, M.Przybylski 2, Krawczyk.