• 18 kwietnia 2024

ZACIĘTE DERBY POWIATU OSTROWSKIEGO

KPR Ostrovia nie bez problemów pokonała w Arenie Ostrów w derbach powiatu ostrowskiego lokalnego rywala, Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 27:22, prowadząc do przerwy 13:10. Jak na derby przystało, momentami na parkiecie iskrzyło, bo choć spotkali się koledzy praktycznie z jednego ostrowskiego „gniazda” piłki ręcznej, to każdy chciał rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść.

Początek derbowego meczu należał do gospodarzy, którzy prowadzili w 5 minucie 4:1. Szczypiorniak Gorzyce Wielkie ani myślał oddawać pola faworytowi w tym prestiżowym spotkaniu. W 17 minucie po rzucie do  pustej bramki Pawła Dutkiewicza przy podwójnym osłabieniu KPR Ostrovia, Szczypiorniak objął prowadzenie 8:7. Świetnie w bramce gości spisywał się Błażej Potocki, który w 26 minucie odbił nawet rzut karny wykonywany przez Patryka Marciniaka.

KPR Ostrovia grała w tym meczu bez kontuzjowanego Michała Bałwasa, który ma problem z kolanem. W zespole Szczypiorniaka zabrakło Pawła Adamczaka, co było z pewnością sporym osłabieniem beniaminka I ligi. W 28 minucie było 11:9 po kolejnej bramce świetnie spisującego się do przerwy na skrzydle Mikołaja Szycha. Chwilę później kontrę wykończył Ksawery Gajek i przewaga Ostrovii wzrosła do trzech trafień. Do przerwy w tym zaciętym derbowym pojedynku było 13:10 dla gospodarzy.

Ostatecznie KPR Ostrovia wygrał po raz drugi w tym sezonie lokalne derby, tym razem 27:22 Szczypiorniakowi należą się również brawa za ambicję i wolę walki. Do pewnego momentu ekipa braci Dutkiewiczów dotrzymywała kroku walczącemu o awans do Superligi faworytowi z Ostrowa.

źródło: KURIER OSTROWSKI ( więcej o sobotnim meczu przeczytasz → tutaj

źródło: Kurier Ostrowski, foto: Anna Woźnica