Zawody wędkarskie „O Puchar Sołtysa Górzna”

W sobotnie przedpołudnie 11 lipca miłośnicy wędkowania rywalizowali w zawodach o Puchar Sołtysa Górzna, zorganizowanych przez sołtysa Mariana Orłowskiego. Sześciu wędkarzy rywalizowało w pięknej scenerii przy Restauracji i Hotelu Podjadek w Górznie.

Niestraszny był deszcz i powiewy chłodu, a złowienie nawet najmniejszej ryby cieszyło wszystkich uczestników. Zwycięzca zawodów – Roman Kaczmarek mógł pochwalić się karpiem, który ważył 18,4 kg. Drugi w kolejności był Janusz Chmielecki, któremu 5 kg ryb pozwoliło znaleźć się na środkowym stopniu podium. Trzecie miejsce zajął najmłodszy uczestnik zawodów Mateusz Kaczmarek, który złowił ryby o łącznej wadze 50 gram. Sędzią zawodów był Czesław Wojtczak, który czuwał, aby zawody odbywały się zgodnie z ustalonym wcześniej regulaminem.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą zawodów był Sołtys Wsi Górzno. – Są to pierwsze zawody o Puchar Sołtysa w naszej wsi. Mamy nadzieję, że staną się one tradycją, a uczestników z roku na rok będzie przybywać. Cieszymy się, że mamy w Górznie możliwość zorganizowania zawodów wędkarskich. Nie udałoby się to dzięki wsparciu Restauracji i Hotelu Podjadek. To dzięki ich życzliwości mogliśmy zorganizować zawody na terenie należącym do restauracji. Cieszymy się, że nasza wieś może liczyć na wsparcie tak wielu przyjaznych nam osób – mówi organizator zawodów Marian Orłowski.

Po zmaganiach z rybami był też czas na posilenie się i wspólne rozmowy. Po uhonorowaniu zwycięzców pucharami wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na kiełbaskę z ogniska i żurek.


Małgorzata Szyszka

Read Previous

Budowa nowego Domu Pomocy Społecznej

Read Next

Prace porządkowe przy głazie w lesie Bagatela

Leave a Reply