• 11 sierpnia 2022

Oświatowe nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dyrektorzy szkół i przedszkoli odebrali nagrody finansowe Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka.  Te przyznawane są raz w roku z okazji Dnia Nauczyciela podczas gminnych obchodów tego święta. Tym razem uroczystość odbyła się w sali wiejskiej w Sobótce. Wzięli w niej udział dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji z gminnych szkół.

W tym roku nagrody finansowe trafiły do dyrektorów: Małgorzaty  Dudek ze Szkoły Podstawowej w Daniszynie, Lucyny Piaskowskiej ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich, Tomasza Mocka ze Szkoły Podstawowej w Lamkach, Gabrieli Wejman ze Szkoły Podstawowej w Sobótce, Karola Hoffmana ze Szkoły Podstawowej w Szczurach, Grażyny Bąk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Topoli Małej, Iwony Tomalak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku, Elżbiety Mikołajczyk z Publicznego Przedszkola w Biniewie, Donaty Józefiak z Publicznego Przedszkola w Gorzycach Wielkich, Ewy Walczak z Publicznego Przedszkola w Lamkach oraz Lidii Michalak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku.

Nagrody każdego roku trafiają jako podziękowanie za efektywną pracę oraz nauczanie.  Są też motywacją do jeszcze lepszego zarządzania placówkami oświatowymi w gminie.

Ze względów zdrowotnych w uroczystości po raz pierwszy od 2008 roku, nie uczestniczył wójt gminy Piotr Kuroszczyk. W jego imieniu życzenia i gratulacje złożył, z-ca Antoni Hadryś.

Nie od dziś wiadomo, że praca nauczyciela wiąże się z wieloma wyzwaniami. Trudno im dziś sprostać. Ciągle zmieniające się prawo i metody nauczania wymagają od nauczycieli wielkiego zawodowego wysiłku. Życzę Państwu, w imieniu swoim oraz wójta gminy Piotra Kuroszczyka satysfakcji z pracy, która jest, szczególnie w dzisiejszych czasach ogromną misją, zdrowia i zawodowego spełnienia – mówił składając życzenia z-ca wójta gminy Antoni Hadryś.

Życzenia do nauczycieli skierował także przewodniczący rady Piotr Śniegowski.

W pierwszej kolejności życzę Państwu spokoju i stabilizacji, szczególnie kiedy patrzymy na oświatę przez pryzmat ostatniego roku. Życzę, by zawód nauczyciela cieszył się prestiżem i miał swoją odpowiednio wysoką rangę – mówił Piotr Śniegowski, przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski. 

Wśród zaproszonych gości obecni byli: z-ca wójta Antoni Hadryś,  radni Gminy Ostrów Wielkopolski z przewodniczącym rady Piotrem Śniegowskim na czele, starosta ostrowski Paweł Rajski, radny powiatowy Damian Grądzielewski, sekretarz gminy Zbigniew Dolata, skarbnik gminy Barbara Jurek, proboszcz parafii w Sobótce ks. kan. Jan Ignasiak, sołtys miejscowości Krzysztofa Walkowiak, przewodnicząca KGW w Sobótce Barbara Jaworska.  

Część oficjalną poprzedził krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów z miejscowej szkoły.

Dariusz Pryczak

Read Previous

Rekordowe stypendia dla najzdolniejszych uczniów

Read Next

Bieg dla uczczenia pamięci kolegi

Leave a Reply