• 27 kwietnia 2024

Spławikowe zawody wędkarskie w Górznie

Po raz pierwszy zarząd Koła nr 4 PZERiI w Górznie zorganizował spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Prezesa organizacji. Zwycięzcą został sympatyk koła – Ryszard Kaczmarek.

W sobotni poranek, 25 lipca członkowie i sympatycy koła przystąpili do rywalizacji w spławikowych zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Koła nr 4 w Górznie. Po godzinie 8:00 nad stawem w tejże miejscowości zebrała się grupa wędkarzy. Każdy z uczestników został zapoznany z regulaminem zawodów, aby zaznajomić się z obowiązującymi zasadami, po czym uczestnicy losowali  stanowiska. Łowili na jedną wędkę. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia Michał Szymoniak. Zawody trwały 4 godziny. Po zakończeniu zawodów i zważeniu ryb przez sędziego, ryby zostały wypuszczone do stawu.

Zawody nosiły miano spławikowych i przebiegały w kategorii wagowej. Punkty przyznawane były za ogólną wagę złowionych ryb. Pierwsze miejsce zajął Ryszard Kaczmarek, który jednocześnie złowił największą rybę, drugie – Jan Kwiatkowski , trzecie miejsce zdobył Dominik Oleszyński.

Z okazji 5-lecia istnienia  koła nr 4 w Górznie oprócz uroczystości obchodów rocznicowych klubu postanowiono zorganizować również  spławikowe zawody wędkarskie. Odbyły się one na stawie przy Restauracji Podjadek. W rywalizacji wzięli udział członkowie i sympatycy koła. Zawodnicy mieli okazję zawalczyć o puchar oraz bony do wykorzystania w Podjadku. – Bardzo dziękuję kierownictwu restauracji za umożliwienie zorganizowania zawodów na ich stawie – dziękował Marian Orłowski, prezes koła.

Na koniec na uczestników czekało ognisko integracyjne.