STRAŻACKI KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

201 prac plastycznych z Gminy Ostrów Wielkopolski wpłynęło na konkurs „Zapobiegajmy Pożarom”. Konkurs organizowany jest od wielu lat przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP,  a adresowany do dzieci i młodzieży. Publikujemy listę nagrodzonych osób i prezentujemy najpiękniejsze prace.

I etap to eliminacje gminne, kolejny to etap powiatowy, następnie wojewódzki i ogólnopolski.

Organizatorem eliminacji gminnych jest Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim, Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich.

Tematyka konkursu obejmuje udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego, a także: ćwiczeniach, szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, wychowawczej, kulturalnej, historycznej itp.

Przedmiotem konkursu są prace w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki, tkactwa, rzeźby, metaloplastyki, itp.

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych tematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich.

Po obejrzeniu 201 prac plastycznych jury  postanowiła przyznać  następujące  nagrody i wyróżnienia:

W KATEGORII PRZEDSZKOLA (GRUPA I)

 

Wpłynęło 60 prac –  nagrody otrzymują:

Urszula Pietrzak– Publiczne Przedszkole w Daniszynie
Zuzanna Dera– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach
Zuzanna Ławniczak– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach
Nadia Dyczak– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach
Fabian Bestry– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach

 

Wyróżnienia otrzymują:

Wojciech Garczarek– Publiczne Przedszkole w Biniewie
Oskar Nowacki– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach
Bogna Bartosik– Publiczne Przedszkole w Biniewie
Szymon Kruszyk– Publiczne Przedszkole w Biniewie
Wiktoria Boroch– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach
Aleksander Wojtasiak– Publiczne Przedszkole w Daniszynie
Sandra Olejnik– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach
Adam Kościelny– Publiczne Przedszkole w Biniewie
Oliwier Schulz– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach
Zofia Junyszek– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach
Maksymilian Janas– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach

W KATEGORII KLAS  I – IV (GRUPA II)

 

wpłynęło 97 prac –  nagrody otrzymują:

Gabriela Bąk– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach
Malwina Minta– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach
Antonina Adamczak– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach
Maksymilian Galant– Szkoła Podstawowa w Lamkach
Anastazja Borowczyk– Szkoła Podstawowa w Lamkach

Wyróżnienia otrzymują:

Mateusz Kurkiewicz– Szkoła Podstawowa w Lamkach
Wojciech Rycerski– Szkoła Podstawowa w Lamkach
Zuzanna Mrozińska– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach
Amelia Wachowiak– Szkoła Podstawowa w Lewkowie
Daniel Kępas– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach
Adrian Wasielewski– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach
Piotr Panek– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach
Hubert Trzeciak– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysocku Wielkim
Aleksandra Kantczak– Szkoła Podstawowa w Sobótce
Maksymilian Glubka– Szkoła Podstawowa w Lewkowie

 

W KATEGORII KLAS  V – VIII (GRUPA III)

 

wpłynęło 44  prac – nagrody otrzymują:

Julia Kubasik– Szkoła Podstawowa w Lamkach
Daria Mazur– Szkoła Podstawowa w Daniszynie
Agnieszka Mazur– Szkoła Podstawowa w Daniszynie
Jakub Walczak– Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wtórku
Michał Grądzielewski– Szkoła Podstawowa w Lewkowie

Wyróżnienia otrzymują:

Martyna Guzikowska– Szkoła Podstawowa w Lewkowie
Piotr Wróbel– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach
Mikołaj Bąk– Szkoła Podstawowa w Lamkach
Maja Goss– Szkoła Podstawowa w Lamkach

 

Edyta Denkowska

Read Previous

ZDROWA AORTA – ZAPRASZAMY DO PROGRAMU

Read Next

TAKI BYŁ GMINNY ROK 2021 – PRZYPOMINAMY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ROKU 2021 W GMINIE OSTRÓW WIELKOPOLSKI

Leave a Reply