• 22 grudnia 2024

Szkoła w Wysocku Wielkim z większym metrażem.

Zakończyła się rozbudowa szkoły w Wysocku Wielkim. Budynek pomyślnie przeszedł wszystkie odbiory, tym samym inwestycja dobiegła końca. Rozbudowana część liczy 300 m2. W sumie cały budynek to ponad 1300 m2. Nowa część powstała od strony południowej. Rozbudowa kosztowała ponad 1 mln 761 tys. złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy.
Na parterze znalazły się m.in.: sala przedszkolna z szatnią i łazienką, archiwum, magazyn, gabinet logopedy i pielęgniarki. Piętro należeć będzie do szkoły podstawowej. Tam znalazły się dwie sale lekcyjne, gabinet dyrektora, sekretariat, pokój nauczycielski.
To już trzecia rozbudowa szkoły w Wysocku Wielkim. Stowarzyszenia, które przejęły likwidowane placówki oświatowe, sukcesywnie zwiększają liczbę dzieci. Szkoła w Wysocku Wielkim jest bardzo chętnie wybierana przez okolicznych mieszkańców, szybko się rozwija, i stąd potrzeba jej rozbudowy. Zmieniły się też przepisy, do szkół wróciły VII i VIII klasy i zaczęło brakować miejsca, szczególnie dla tych dwóch roczników.
Nowy obiekt został tak zaprojektowany by współgrał z istniejącą szkołą. Zewnętrzne mury placówki są w jasnych kolorach. Przy okazji budowy na istniejącej placówce wymieniony został dach.
Rozbudowa szkoły rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Przy okazji inwestycji w szkole wymieniony został piec kotłowy, na ekologiczny. Teraz placówka ogrzewana będzie gazem ziemnym.
– Do szkoły w Wysocku Wielkim uczęszcza 78 dzieci, dla porównania w momencie jej likwidacji uczyło się ponad 40 uczniów. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tamtejsze przedszkole. Każdego roku, chętnych jest tak dużo, że placówka tworzy listę rezerwową. Od nowego roku szkolnego do przedszkola uczęszcza 100 dzieci, w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzięki rozbudowie zdecydowanie poprawią się warunki nauki i zabawy – podkreśla z-ca wójta Antoni Hadryś.
Szkoła w Wysocku Wielkim od 2012 roku jest placówką niepubliczną, prowadzoną przez lokalne stowarzyszenie. Organizacja świetnie sobie radzi z prowadzeniem i zarządzaniem.

Edyta Denkowska

Read Previous

Czytaj bezpiecznie

Read Next

„Z pingpongiem na Ty”

Leave a Reply